sigaranın cilde zararları

Sigaranın Cilde Zararları

sigaranın cilde zararları Sigaranın Cilde Zararları

Günümüzde sigara’yı erkekler kadar kadınlarda kullanmakta ve bunun sonucunda da kadınların cilt sağlığı oldukça kötüleşmektedir. Kadınların en çok önem verdiği cilt ve cilt sağlığı, sigara ile tehdit altına girmektedir. Sigara kullanımının zararları zaman geçtikçe artarak, vücudumuzun hemen her yerine olumsuz etki vermektedir.

Sigaranın Cilt Sağlığına Zararları

Güzelliğine ve gençliğine önem veren kadınların sigara kullanımı devam ettiği müddetçe, kadınlar güzelliklerini ve çekiciliklerini kaybedecektir. Güzel olmak isteyen kadınlar sigara içtiği sürece istedikleri kadar cilt bakımı yapsınlar, cilde iyi gelen besinler tüketsinler ve güzellik salonlarına gitsr.inler, bunların hiçbir faydası olmayacaktır. Aksine sigara nedeniyle ciltleri daha da bozulacaktır.

Sigara sağlığa zarar vermekle kalmamakta, cebe de büyük zararlar vermektedir. Sigara’ya yılda harcanan para ile kadınların bütçesi de kötü etkilenmektedir. Uzmanlar, kadınların ve erkeklerin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için sigarayı vakit kaybetmeden bırakmaya çalışmalarını öneriyor. Çünkü sigara içmek cildin dokusunu bozarak, ciltte kalıcı hasarlara sebebiyet vermektedir. Bunun yanında sigara kullanımı dolayısıyla cilt oldukça solgunlaşır. Daha 40-45 yaşlarında olan bir insan, sigara içtiği için 70′li yaşlarında bir insan gibi görünür. Erken yaşlanma ve cildin yıpranması ise sigaranın bir diğer zararıdır.

Tüm bu olumsuzlukların tek bir sorumlusu vardır: Sigara!

Bir önceki yazımız olan Romatizma Neden Olur ve Nasıl Tedavi Edilir? başlıklı makalemizde ipuçları ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>